Finanšu nākotne

Nākotne un nākotnes idejas vienmēr ir bijušas interesantas, un tie, kas cenšas paredzēt nākotni to dara daudz un dažādās situācijās, vai tas būtu ar zinātniskās fantastikas novelēm, filmām, kā “atpakaļ nākotnē” vai vienkārši rakstot grāmatas par dažādām, šiem cilvēkiem zināmām, lietām. Parasti vislabākos nākotnes pareģojumus par kādu konkrētu nozare rada tieši tie cilvēki, kas šajā nozarē darbojas, un tāpēc, šīs dienas rakstā arī es mēģināšu apskatīt dažas lietas, kā mūsu patreizējā finanšu industrija nākotnē varētu izmainīties līdz nepazīšanai.

Ekonomijauzkatrastūra

Tā, kā cilvēce visu laiku aug un attīstās, bet mūsu planēta paliek vienāda izmēra, un resursi kļūst aizvien grūtāk un grūtāk pieejami, tad nākotnē noteikti, ka cilvēki centīsies aizvien vairāk un vairāk samazināt dažādu preču un pakalpojumu izmaksas. Un šajā izmaksu samazināšanā noteikti iesaistīsies arī dažādas finansiālas nozares un uzņēmumi, kas centīsies piesaistīt klientu uzmanību. Viena no šādām lietām varētu būt pilnīgi visu preču un pakalpojumu automātiska salīdzināšana, kur gudras programmas spētu salīdzināt visas preces un pakalpojumus, un cilvēkam dot atbildi par to, kurš produkts vai pakalpojumu sniedzējs viņam būtu visizdevīgākais. Patreiz internetā salīdzinātas cenas un citi rādītāji tiek tikai manuāli, un cilvēki ievadot datus arī sakārto šos datus tādā veidā, ka klientiem tos ir pārskatāmi apskatīt un ātri, viegli un bez liekām pūlēm izvēlēties labāko no šiem pakalpojumiem. Bet nākotnē to varētu darīt gudras programmas, kuras no ievaddatiem varētu parādīt izvaddatus un katram cilvēkam personīgi dot tieši viņam labāko produktu.

FinansesOnline

Nākotnē lielākā daļa no mūsu finansēm notiks tikai interneta vidē, un šī pārmaiņa, jau tagad ir visai labi redzama, jo cilvēki aizvien vairāk un vairāk maksā ar dažādām banku maksājumu kartēm, kā arī iepērkas internetā, nevis maksā ar skaidru naudu. Nākotnē lielās tehnoloģiju kompānijas savās mobilajās ierīcēs iebūvēs tehnoloģijas, kas automātiski būs spējīgas samaksāt par precēm un pakalpojumiem tev vienkārši paejot garām veikala kasei, un tev pat nebūs jānovelk karte, lai varētu samaksāt par šīm precēm. Nauda pati par sevi ir tikai ieraksts datubāzē, un tāpēc šai industrijai noteikti, ka vajadzētu attīstīties, un tas jau arī notiek ar tādām sistēmām, kā PayPal, Bitcoin un citiem līdzīgiem rīkiem. Bet kopumā ņemot lielās bankas un finanšu institūcijas ir pārāk lēnas šīm inovācijām un nesēj pietiekoši ātri tās implementēt, tāpēc visticamāk, ka jaunākās inovācijas nāks tieši no jaunajiem uzņēmumiem. Un runājot par finansēm interneta vidē, arī kredīti pamatā tiks izsniegti tikai interneta vidē, un, lai gan, tādi pakalpojumi, kā ātrie kredīti jau ir pieejami, tomēr lielākus kredītus vēl nav iespējams pieteikt tikai internetā, bet visticamāk ka tuvāko 3-5 gadu laikā arī šī situācija mainīsies.

Pūļafinansēšana

Pūļa finansēšana pēdējo gadu laikā ir kļuvusi visai populāra, un daudzi, jaunie uzņēmumi ir spējuši šādā veidā iegūt nepieciešamo finansējumu, lai varētu sākt ražot pakalpojumus un preces bez kredīta ņemšanas vai arī bez finanšu piesaistes. Un nākotnē visticamāk, ka arī citi finanšu līdzekļi, kā kredīti, investīcijas un kapitāli tiks finansēti ar pūļa palīdzību, kur katrs cilvēks dos tikai mazu daļu no kopējā naudas apjoma un tādā veidā gan veicinot uzņēmuma atpazīstamību, gan arī cilvēkiem iegūstot preces, ko tie tiešām vēlas. Noteikti, ka pūļa finansēšana neaizstās visus tradicionālos investīciju piesaistes veidus un tradicionālos kredītus, bet šī industrija attīstīsies un cilvēkiem būs vēl viena iespēja, kā panākt to ko vēlas, piesaistot naudu šādā veidā.

Automatizētabudžetaveidošana

Patreiz internetā ir pieejamas dažādas programmas, kas palīdz cilvēkiem plānot un sekot līdzi savam budžetam, bet šīs programmas bieži vien nav pietiekoši adaptīvas un nespēj pielāgoties individuālā cilvēka vajadzībām, tāpēc citreiz sanāk izdevīgāk izveidot savu rīku nevis lietot kādu no jau gatavajiem resursiem. Nākotnē šai industrijai noteikti vajadzētu augt un parādīties dažiem tirgus līderiem, kuri spēs izveidot sistēmas, kas pielāgojas saviem klientiem un vēl tālākā nākotnē, kas spēj budžeta uzskaiti veikt automātiski. Noteikti, ka sistēma spētu noskanēt visus tavus čekus un sastādīt budžeta izdevumu plānu, kā arī iegūt datus no bankas par ienākumiem, atstājot cilvēka pārziņā tikai uzraudzību un ikmēneša plānošanu. Bet, lai mēs šeit nonāktu būs nepieciešams izveidot visai gudras programmas, kas to spēs panāk, kā arī iegūt piekļuvi dažādām banku transakcijām, kas patreiz nav iespējams.

Automatizētifinanšutirgi

Un pēdējā lieta, kam šodien pieskarsimies būs automatizēta akciju pirkšana un pārdošana, kā arī automatizēta valūtas kursu maiņa. Mēs taču visi zinām Volstrītu un to, kā tur cilvēki pelna miljonus mainot akcijas un mēģinot iegūt lielāku vērtību. Bet tas, ko lielākais vairums cilvēku nezina ir fakts, ka jau mūsdienās lielāko daļu no pirkšanas un pārdošanas veic programmas, kas ir specializētas tieši šajā jomā. Patreiz lielos lēmumus vēl veic cilvēki, bet nākotnē visticamāk, ka arī programmas sāks plānot kā labāk rīkoties ar akcijām un izlemt, kāpēc pirkt vai pārdot kādu akciju ne tikai pēc grafikiem bet arī pēc ziņām un citiem datiem. Kad šī lieta tiešām attīstīsies, tad mēs noteikti redzēsim daudz jaunu miljonāru un miljardieru, kas šādi, veidojot programmas, atradīs tirgus nevienādības un tās izmantos.