Kā izvairīties no studiju kredīta?

Mācības augstskolā ir lielisks veids, kā izglītot sevi un iegūt vēlamo darbu. Vienalga, vai jūs iestājaties augstskolā uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas vai atsākat studijas savas karjeras dēļ, augstākā izglītība ir dārgs prieks. Vairums cilvēku pat pēc augstskolas absolvēšanas un diploma iegūšanas vēl turpina maksāt savu studiju kredītu. Šī iemesla dēļ prātīgākais lēmums ir izvairīties no studiju kredīta. Kā gan to ir iespējams izdarīt? Pirms verat augstskolas durvis, iepazīstieties ar veidiem, kā iespējams ietaupīt naudu un izvairīties no studiju kredīta, studējot augstskolā, saka onefinance.lv pārstāvji.

Piesakietiesvalstsfinansiālajaipalīdzībai

Ja dažādās pasaules valstīs augstākā izglītība ir pieejama arī bez maksas, tad Latvijā tā ir tikai par maksu, bet ikvienam interesentam ir iespēja kandidēt uz budžeta vietām jeb studiju vietām, kas tiek apmaksātas no valsts budžeta. Tas, protams, attiecas uz Latvijas augstskolām un koledžām, kas ir akreditētas. Ja dažādu iemeslu dēļ jums budžeta vieta netiek piešķirta, jūs varat pieteikties valsts pabalstam vai studiju kredītam ar valsts galvojumu, ja vien jūs atbilstat konkrētiem priekšnosacījumiem. Valsts pabalsts, kas tiek izsniegts studentiem, kas atbilst īpašiem nosacījumiem, protams, nav tik liels, lai ar to varētu nosegt studiju maksu, bet tas ir pietiekams, lai segtu ikdienas dzīvošanu, studējot augstskolā. Jāuzsver, ka studiju kredīts ar valsts galvojumu ir tas pats studiju kredīts, tikai ar zemāku procentu likmi.

Meklējietiespējassaņemtstipendiju

Stipendijas nav tikai valsts augstskolu un koledžu privilēģija, un tās netiek piešķirtas tikai labākajiem studentiem vai studentiem, kas guvuši kādus īpašus panākumus. Ir gan valsts, gan privātās institūcijas, kas piedāvā studentiem iespēju iegūt stipendiju. Tas, protams, ir iespējams tikai tādā gadījumā, ja kandidāts atbilst iepriekš noteiktajiem nosacījumiem, kas atkarībā no institūcijas var būt dažādi. Jebkurš no šiem piedāvājumiem ir lieliska iespēja ne vien studēt, bet arī saņemt par to naudu. Ja atbilstat izvirzītajiem priekšnoteikumiem, noteikti izmantojiet šo iespēju un piesakieties.

Aizņemietieskredītutikaitad,kadtasirārkārtīginepieciešams

Mūsdienās vairs nav problēmu vienā mirklī iegūt aizdevumu un, piemēram, doties ceļojumā vai iegādāties ko sen kārotu, bet, skaidrs, ka tas ir neprātīgi, un it īpaši tad, ja paralēli studējat augstskolā. Aizņemieties kredītu tikai tādiem pirkumiem, bez kuriem jūs nevarat iztikt piemēram, mācību materiāliem un grāmatām, dažādiem studiju izdevumiem vai lietām, kas nepieciešamas iztikšanai, studējot augstskolā.

Pieturietiespiesavabudžetaplāna

Ja jūs pieturēsities pie sava budžeta plāna, jums nevajadzētu rasties nepieciešamībai pēc lielāka vai mazāka aizdevuma, jo būtiskākie izdevumi ir jau paredzēti budžeta plānā. Skaidrs, ka var gadīties neparedzētas situācijas, kas prasa naudas ieguldījumus, tomēr tie ir ārkārtas izdevumi, kas nerada regulāru budžeta iztrūkumu. Regulāru budžeta iztrūkumu rada nespēja plānot savu budžetu vai tā ignorēšana. Pastāv mīts, ka studentiem nekad nav naudas, tomēr tā nav taisnība, ja students plāno savas finanses un arī pieturās pie izveidotā plāna. Pārdomāts budžeta plāns ir kā groži, kas pasargā jūs no nevajadzīgiem tēriņiem un līdz ar to arī kredītiem.

Strādājietnepilnasslodzesdarbu

Tiesa gan, var būt sarežģīti un grūti apvienot studijas ar darbu, tomēr pat pāris stundas darba dienā var pasargāt jūs no nepieciešamības pēc aizdevuma. Ir ideāli, ja varat atrast darbu, kas ir saistīts ar jūsu studijām, jo tas ir lietderīgi, skatoties no abiem aspektiem – praktiski strādājot, jūs papildināt tās kompetences, kuras nav iespējams apgūt studējot, kā arī, beidzot studijas, jums ir lielākas izredzes iegūt darbu.

Dzīvojiettaupīgi

Studējot jums nav nepieciešams pirkt pašas dārgākās lietas. Piemēram, nepērciet grāmatas, pirms neesat pārliecinājušies, ka tās nav pieejamas bibliotēkā vai elektroniskā veidā internetā. Tāpat nepērciet datoru, ja jūsu skolā ir pieejami datori, kas ir lietojami bez maksas un kuriem ir iespējams piekļūt jebkurā laikā.